Kadında Orgazm nedir?

Kadında Orgazm nedir?

Orgazm olgusunu tarif etmek pratik değildir . Orgazm , farklı cinsel uyaranlarla beynin uyarılmasıyla başlayan ve uyaranların tesiriyle kişide hem tek bedensel hem tek de ruhi olarak algılanan tek ” histir ” .

Orgazm oluşumu amaçlı en mühim uyaran dokunsal olanlar meydana gelmesine karşın ( seks ve bizzat kendini tatmin dokunsal uyaran türleridir ) yalnızca görüntü ya da işitsel uyaranlarla orgazm olunması da bilhassa bayanlarda olanak dahilindedir .

Orgazmın işlevi nedir?

Orgazm oluşumu amaçlı cinsel uyaranlarla cinsel birleşmeye yapılan vücut ve ruh ikilisi , bizzat kendini tatminle ya da cinsel ilişkiyle bireyin haz almasını sağlamaktadır .

Erkekte orgazm sperm kanallarının açılarak spermin dışarı boşalmasını olanağı sağlar ve bu sebeple orgazm erkeğin üreme işlevlerinin çok mühim tek parçasını oluşturur .

Bilimsel olarak hamilelik meydana gelmesi amaçlı bayanın orgazm meydana gelmesinin kural meydana geldiği halinde tek haber koltuk almamakla birlikte nihai bilgiler orgazm anında meydana gelen rahim (döl yatağı) kasılmalarının spermlerin Fallop tüplerine ek olarak pratik geçtiğini işaret etmektedir .

Yorum yapın